Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3
 
     TROCHĘ HISTORII


W styczniu 2000r. czwórka znajomych z okolic Niemodlina postanowiła połączyć swe działania muzyczne w jeden wspólny projekt pod nazwą (miała być tylko "na chwilę") THE SHOUT. Nigdy wcześniej nie grali razem w jednym zespole. Znali się jedynie towarzysko, choć nie oznacza to, że znajomość ta nie była naznaczona muzyką. To były przede wszystkim towarzyskie spotkania przy ognisku, kiełbasce i „napojach”. Oczywiście także z gitarami - wspomina Piotr Sopel, jeden z pomysłodawców założenia zespołu.

Na tych spotkaniach grali­ początkowo tylko tak zwany repertuar biesiadny czyli to co zwykle gra się na ogniskach czy imieninach u cioci. Przy jednej z takich okazji ktoś zagrał po raz pierwszy jakiś kawałek Beatlesów i tak jakoś okazało się, że wszyscy od dawna słuchali, między innymi,  muzyki Beatlesów. Cała czwórka przyznaje zgodnie, że pomimo różnych dróg, które doprowadziły ich do The Shout, muzyka Beatlesów zajmowała zawsze znaczące miejsce w płytotece każdego z nich. „Od lat każdy z nas robił coś, co wiąże się z muzyką, ale dopiero teraz spełniamy swoje marzenia” - przyznają członkowie The Shout.

Dlaczego THE SHOUT? Nazwa nawiązuje do jednego z pierwszych wielkich przebojów Beatlesów, pochodzi od tytułu „TWIST AND SHOUT”. Koncertowy debiut zespół przeszedł na festynie w Siemianowicah Śląskich 1 maja 2000r.. Potem ruszyła karuzela koncertowa. W ciągu zaledwie kilku pierwszych miesięcy The Shout zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Do dziś ta liczba przekroczyła kilkaset Cieszą się, że dzięki agencjom, z którymi na stałe współpracują, mają gdzie grać i chętnie jadą nawet na drugi koniec Polski po to, by zagrać półtoragodzinny koncert.

„Grając koncerty, czasem podczas dużych imprez nawet dla kilku tysięcy słuchaczy, mamy ogromną satysfakcję, że gramy na żywo i chyba dlatego jesteśmy doceniani przez publiczność. Ponadto my nie staramy się bezmyślnie odtwarzać tego, co już kiedyś zagrali Beatlesi i co zrobili najlepiej na świecie. My gramy ich muzykę, ale w naszych, współczesnych i chyba trochę mocniejszych aranżacjach."

Pod koniec 2000 r.The Shout postanowił sprawdzić się nie na koncercie, ale w konkursie, z innymi zespołami grającymi muzykę Beatlesów. W listopadzie wysłali swoje zgłoszenie na II Ogólnopolski Przegląd Utworów Beatlesów PUB 2000 w Dzierżoniowie. Organizatorzy i jurorzy konkursu, po przesłuchaniu kaset i płyt demo ponad trzydziestu zespołów z całej Polski do ścisłego finału zakwalifikowali 10 zespołów. Wśród nich także i The Shout. Jurorami w konkursie byli zawodowi muzycy, eksperci repertuaru Beatlesów. Po przesłuchaniach konkursowych Jurorzy uznali, że zdecydowanie najlepszym zespołem na dzierżoniowskim przeglądzie był zespół The Shout.

Na festiwalu tym zespół wystąpił w swoim pierwszym składzie:

  • PIOTR SOPEL – gitara, śpiew,
  • TOMASZ PIEKARSKI – gitara, śpiew,
  • URBAN SADOWSKI – gitara basowa, śpiew,
  • DAWID BORATYN – perkusja.

Po roku 2006 skład kilkukrotnie zmieniał się, zespół współpracował z wieloma muzykami.

 
Piotr Sopel
wokal, gitata
Tomasz Piekarski
gitara, wokal
Urban Sadowski
gitara basowa, wokal
Dawid Boratyn
perkusja
 
Bartosz Rokosz
perkusja, wokal
Paweł Klimczak
gitara basowa, wokal
Andrzej Eichhorn
perkusja, instrumenty perkusyjne
Krzysztof Ogrodnik
gitara basowa
 
Przemysław Niemiec
perkusja
Dawid Leszczyk
perkusja
Andrzej Wolak
gitara basowa
Copyright © The Shout
Made by Paweł Klimczak